Loading color scheme

Spokojnie, my też nie lubimy pracować w deszczu. Prosimy jednak nie sugerować się długoterminowymi prognozami bo z tym jest różnie. Najlepiej w dniu spływu zerknąć w niebo i wtedy zdecydować, jeżeli jest zła pogoda to bez żadnych konsekwencji odwołujemy spływ a w przypadku osób które wpłaciły zaliczkę ( większe grupy ) wspólnie ustalamy inny termin lub oddajemy zaliczkę w 100% kwoty – nic się nie traci.

W cenie wypożyczenia kajaka NIE ma ubezpieczenia. Jeżeli chcesz się ubezpieczyć to musisz to zrobić sam na własną rękę.

Można zabrać z sobą swojego pupila pod warunkiem, że nie zje nam kajaka :-) i nie będzie stwarzać zagrożenia dla pozostałych uczestników.

Oczywiście, że TAK – nawet dla najmniejszych posiadamy specjalne kapoki. Dzieci od 2 do 5 lat płyną gratis jako trzecia osoba w kajaku ( jest dla Nich miejsce ). Dzieci od lat 6 traktujemy i liczymy tak jak osoby dorosłe.

By spływ był w pełni udany oprócz profesjonalnego sprzętu, który Państwu oferujemy ważny jest odpowiedni ubiór. Zakładając, że pogoda jest słoneczna wystarczą nam kąpielówki oraz koszulka. W przypadku deszczu warto mieć z sobą tzw. ”wiatrówki”,lub po prostu pelerynkę. Polecamy zabrać z sobą ubranie zmienne ! Uśmiech . Podczas spływu ważne jest również obuwie, w którym można wejść do wody. Nie polecamy na bosaka gdyż dno rzeki jest różne, 99% to piach ale są też kamienie, kłody drzew i można skaleczyć stopę, także pamiętajmy o odpowiednim obuwiu.

Można zabrać z sobą aparat fotograficzny oraz tel. komórkowy – należy jednak pamiętać by sprzęt ten odpowiednio zabezpieczyć przed zachlapaniem lub zalaniem. Na naszej przystani można zakupić takie profesjonalne etui wodoszczelne zakładane na szyję.

Przed rozpoczęciem każdego spływu kwalifikowany instruktor z firmy Talent Kajaki udziela instrukcji dotyczącej spływu, zostaje dokładnie przedstawiona trasa z objaśnieniem charakterystycznych punktów na rzece Mała Panew, jest pokazane jak bezpiecznie wsiadać, siedzieć i wysiadać z kajaka tak by spływ był suchy i przyjemny. Pokazane są techniki wiosłowania i sterowania "kierowania" kajakiem.

Ps. Przy wyborze tr 1 na Tropicanie jest “ kino” na którym wyświetlany jest instruktaż.

Trasa nr 1

Samochodami przyjeżdżamy na przystań Tropicana w Zawadzkiem i ustawiamy się do kolumny za naszym busem. W kolumnie samochodów za naszym firmowym busem jadą już tylko kierowcy odwieźć swoje samochody na metę ( czyli przystań Amazonka ) w tym czasie pozostali uczestnicy udają się do kas oraz mają szkolenie na temat spływu. Gdy kierowcy zaparkują samochody na Amazonce zostają odwiezieni na Tropicanę naszymi busami – transport jest bezpłatny. Po dowiezieniu kierowców rozpoczyna się spływ.

 

Trasa nr 2 / 3

Samochodami przyjeżdżamy na przystań Amazonka i tutaj je parkujemy. Po spływie zwozimy wszystkich uczestników naszymi busami lub autokarem z powrotem na przystań Amazonka.

 

Pozostałe trasy

Szczegóły logistyki ustalane są indywidualnie z każdym klientem w zależności od terminu oraz ilości uczestników.