Loading color scheme

Trasy spływów

Weekendowe godziny spływów:

 

Poranne Popołudniowe
8:30 13:30
9:30 14:30
10:30 15:30
11:30 16:30 (tylko trasa 2 - 6 km)
12:30 17:30 (tylko trasa 2 - 6 km)

 

 

 

 

 

 

UWAGA: 

- w tygodniu godziny spływów dopasowujemy na życzenie klienta.

- zbiórka przed każdym spływem przynajmniej 30 min. wcześniej na starcie danej trasy

- możliwość łączenia tras w jednym dniu jak również zaplanowania spływu kilku dniowego

 

  

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Trasa 1. Zawadzkie przystań TROPICANA – Kolonowskie przystań AMAZONKA 

Miejsce spotkania - Zawadzkie ul. Lubliniecka 7 przystań TROPICANA (zobacz na mapie)

Współrzędne przystani - GPS 50.617381°N , 18.47765°E.

Czas spływu: ok 3 – 3,5  godzin. 

Długość - 12 km

Trasa dla średnio zaawansowanych, polecana nie tylko przez naszą firmę ale także przez naszych klientów i uważana za najpiękniejszy odcinek spływu Doliną Małą Panwią. Cała trasa przebiega przez piękny, malowniczy las  gdzie występują małe przeszkody w postaci piaszczystych płycizn i powalonych przez bobry drzew. Co jest bardzo ważne to że na tym odcinku nie trzeba przenosić nigdzie kajaka, występuje jeden próg wodny ale do Państwa wygody zamontowaliśmy tam zjeżdżalnię do kajaków. Szczegóły zostaną powiedziane w instruktarzu przed spływem. Spływ kończymy na przystani AMAZONKA gdzie posiadamy kompleksowo wyposażony  GRILL BAR z pełnym zapleczem gastronomicznym, miejscem na ogniska, prysznic, przebieralnie, WC, boisko do siatkówki plażowej i do piłki nożnej, mini plac zabaw oraz pole namiotowe.

 

Trasa 2. Kolonowskie przystań AMAZONKA – Staniszcze Małe.

Miejsce spotkania - Kolonowskie ul. 1-go Maja przystań AMAZONKA (zobacz na mapie).

Współrzędne przystani - GPS 50.643725°N , 18.373409°E

Czas spływu ok 1,5 - 2 godzin

Długość - 6 km

Trasa łatwa, głównie polecana dla początkujących kajakarzy, rodzin z małymi dziećmi jak i dla osób starszych. Rzeka na tym odcinku jest częściowo regulowana i przepływa przez malownicze łąki, pola i częściowo przez wioskę. Na tym odcinku nie trzeba przenosić kajaków. Po spływie wszystkich uczestników przewozimy z powrotem na przystań AMAZONKĘ, gdzie posiadamy GRIL BAR z pełnym zapleczem gastronomicznym.


Trasa 3. Kolonowskie przystań AMAZONKA – Krasiejów obok Jura Parku

Miejsce spotkania - Kolonowskie ul. 1-go Maja przystań AMAZONKA  (zobacz na mapie).

Współrzędne przystani - GPS 50.643725°N , 18.373409°E

Czas spływu ok 2,5 – 3 godzin

Długość - 10 km

Trasa przyjemna, dla średnio zaawansowanych która przepływa przez malownicze łąki, lasy i wioski a kończy się obok Jura Parku w Krasiejowie. Ta trasa jest z jednym progiem wodnym, wymagającym przenoszenia kajaków (są przygotowane specjalne kładki, ułatwiające wysiadanie i wsiadanie do kajaka). Rzeka na tym odcinku jest częściowo regulowana. Po spływie wszystkich uczestników przewozimy z powrotem na przystań AMAZONKĘ, gdzie posiadamy GRIL BAR z pełnym zapleczem gastronomicznym.

 

Trasa 4. Na życzenie klientów trasy od Krupskiego Młyna do przez Kielczę, Żedowice, Zawadzkie, Kolonowskie, Staniszcze Wielkie, Staniszcze Male, Krasiejów, Ozimek aż do jeziora Turawskiego.

Miejsce spotkania - do uzgodnienia                                                                                         

Długość - w zależności od odcinka

WAŻNE - Podane poniżej 2 trasy wymagają wcześniejszej rezerwacji jak i pozostałych uzgodnień

Krupski Młyn – Zawadzkie - Trasa bardzo trudna wymagająca dużego wysiłku fizycznego, polecana do zagorzałych kajakarzy z doświadczeniem. Na tym odcinku kajak trzeba przenosić na progach wodnych.

Ozimek – jezioro Turawskie - Trasa trudna  wymagająca dużego wysiłku fizycznego w szczególności po wpłynięciu na jezioro gdy jest fala.

 
 
 
Co z samochodami naszych klientów?

Trasa nr. 1
Po przybyciu na przystań TROPICANA w Zawadzkim wszystkich uczestników, kierowcy samochodów zostają na parkingu i ustawiają się samochodami za naszym busem (jest parkingowy) a tym czasem reszta uczestników udaje się na przystań gdzie zgłaszaj się do organizatora (w barze) w celu załatwienia formalności po czym zaczyna się instruktaż (ok 10 min). Kierowcy w tym czasie jadą za naszym busem na przystań AMAZONKĘ w Kolonowskim gdzie zostawiają swoje samochody na dużym bezpłatnym parkingu i wracają naszym busem spowrotem na przystań TROPICANA w Zawadzkim (czas odwiezienia samochodów to ok 25 min) po przybyciu na miejsce busa z kierowcami razem Państwo zaczynacie spływ, a wychodząc na mecie auto jest już na miejscu więc możecie się przebrać i rozpocząć drugą część imprezy czyli biwak na łonie natury. Posiadamy zaplecze gastronomiczne, w którym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i różnego rodzaju atrakcje żeby umilić Państwu czas na przystani kajakowej AMAZONKA.

Trasa nr. 2 i 3
W tych przypadkach jest trochę inaczej a mianowicie przyjeżdżacie Państwo na Przystań Amazonka w Kolonowskim (ul. 1-go Maja za mostem w lewo) zostawiacie Państwo samochód na dużym bezpłatnym parkingu gdzie samochód zostaje do końca imprezy. Wszyscy uczestnicy zgłaszają się do organizatora (obok dużego namiotu) w celu załatwienia formalności po czym zaczyna się instruktaż i możecie Państwo zaczynać spływ. Wybierając trasę nr. 2 kończycie Państwo na przystani w Staniszczach Małych, gdzie pracownicy odbiorą od Państwa sprzęt, a wszystkich uczestników spływu odwieziemy naszymi busami na przystań AMAZONKĘ, gdzie odbywa się dalsza część imprezy czyli biwak.
Państwo którzy wybrali trasę nr 3 do Przystani GRANICA w Krasiejowie przenoszą kajaki w Staniszczach Małych (próg wodny) i płyną dalej ok 1 godz. Na przystani GRANICA pracownicy odbierają sprzęt a kajakarze (wszyscy) zostają przewiezieni na przystań AMAZONKĘ (czyli na start spływu).

Trasy nietypowe do uzgodnienia.

Mała Panew - opolska Amazonka - to prawy dopływ Odry, rzeka bierze swój początek w pobliżu miejscowości Koziegłowy, a do Odry uchodzi w okolicach miejscowości Czarnowąsy. Całkowita długość tego szlaku rzecznego to 134 km. Mała Panew charakteryzuje się różnorodnością otoczenia i jest rzeką meandrującą, czyli wije się przez pola i lasy województw śląskiego i opolskiego.